K1CK opuściło Ultraligę. Znana marka nie będzie grać w tej lidze!

Fot. Ultraliga
- Reklama -

Dzisiaj K1CK oznajmiło, że opuszcza Ultraligę i nie będzie dalej w niej rywalizować. To poważna strata dla całej ligi, ale nic dziwnego, że tak się stało!

K1CK opuściło Ultraligę!

W poniedziałek, 18.10.2021, K1CK ogłosiło, że nie będzie już dalej rywalizowało w Ultralidze. Organizacja postanowiła odpuścić inwestycję w polską scenę esportową i niespecjalnie nas to dziwi. Sama liga była do bólu nudna i przewidywalna, a do tego nie cieszyła się dużą popularnością. Oczywiście samo podłoże jest zupełnie inne, ale jednak przy lepszych wynikach Ultraligi można by było spróbować to połączyć.

Podłoże tej decyzji leży w liście intencyjnym, jakie podpisało ESE i Frenzy. Na mocy niego te dwie firmy będą połączone. To konflikt interesów dla K1CK, które będzie musiało właśnie opuścić szeregi polskiej ligi.

- Reklama -

Sama organizacja podsumowała to ten sposób: teraz nadszedł czas, aby się pożegnać i opuścić polską scenę LoL-a, ale miło spędziliśmy tam czas i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy. Chcielibyśmy podziękować naszym fanom za wsparcie, a także wyjątkowej grupie graczy, którzy stworzyli kolejną ważną kartę w historii naszego klubu.

Dalsza przyszłość nieznana

Niestety, dalsza przyszłość K1CK i Ultraligi nie jest znana. Nie wiemy dokładnie, gdzie organizacja będzie grać w przyszłym roku, ani jaki będzie wygląd tej ligi po zmianach, jakie się mają dokonać. Dlatego też warto śledzić rozwój sytuacji, bowiem organizatorzy może wreszcie zbudują ciekawy produkt.

- Reklama -