Worlds: Czy LPL faktycznie “podbiło” wszystkich?

Worlds LPL FunPlus Phoenix Doinb
Fot: Colin Young-Wolff/Riot Games
- Reklama -

Hasło przewodnie LPL to “Time to conquer all” i z pewnością tak miała wyglądać ich droga na Worldsach. Czy ten plan się powiódł? Póki co tak pół na pół.

FPX i LNG, to nie tak miało być

Pierwszym zaskoczeniem okazał się już mecz otwarcia, w którym to DWG KIA zwyciężyło z FunPlus Phoenix. Po meczu Doinb tłumaczył, że źle zrozumieli metę i draft, ale następnym razem się to nie powtórzy. Kolejne mecze przeciwko Cloud9 i Rogue już wygrali, a czy faktycznie dadzą sobie radę z Damwon? O tym przekonamy się już jutro ok. 13:00. Póki co pewne jest to, że to Koreańczycy królują w grupie A, a przecież nie tak miało być.

Choć LNG dostało się z czwartego miejsca LPL, to w Play-Inach poszło im znakomicie. W końcu byli tam niezwyciężeni. Faza grupowa też zapowiadała się całkiem dobrze. W teorii, jedynym wyzwaniem miało być MAD Lions, ale dalej Tarzan ze swoją ekipą mieli mieć spore szanse na 6-0. Co im w tym przeszkodziło? Gen.G! Choć ta przegrana z Koreańczykami była dość niespodziewana, to sytuacja LNG jest o tyle dobra, że są ex aequo na pierwszym miejscu. Daje im to większe szanse na pierwsze miejsce, po poniedziałkowym maratonie.

- Reklama -

EDG i RNG nie zawodzą

Pozostałe dwie drużyny z LPL jak powiedziały, tak zrobiły. Trzymają się na górze tabeli bez ani jednej porażki. EDward Gaming w każdym swoim meczu dominuje. Gry toczą się po ich myśli, a sami gracze nie popełniają wielu błędów. Za to chętnie karzą swoich przeciwników, nawet za najmniejsze potknięcia. RNG też wygląda bardzo stabilnie. Fnatic z pewnością nauczyło się już, że nie warto GALI oddawać Kai’Sy, w końcu jest to jego signature pick.

Druga kolejka przed nami

Ten weekend to z pewnością będzie czas emocji. Drużyny będą grać po trzy mecze jednego dnia, a wiele może się zdarzyć. Przede wszystkim zacięta walka LPL i LCK, ale warto też zwrócić uwagę na walkę LEC z LCS, choć ta przypomina bardziej wyścig w drugą stronę. Kto pierwszy trafi na lotnisko.

Gdzie oglądać ostatnie dni fazy grupowej Worldsów?

Turniej możecie oglądać z w telewizji na kanale Polsat Games, lub online na YouTube. Jeżeli chcecie oglądać w innym języku i przy okazji oglądania dostawać dropy, to możecie to robić przez LoL Esports.

- Reklama -