Hearthstone najemnicy – jak odblokować tryb PvP?

hearthstone najemnicy pvp
Fot. Blizzard Entertainment

Nowy tryb gry o nazwie Najemnicy został wprowadzony do Hearthstone 12 października. W tym artykule dowiesz się jak odblokować tryb PvP.

Jak odblokować Ring Gladiatorów?

To właśnie na Ringu Gladiatorów możesz walczyć przeciwko innym graczom oraz zdobywać punkty rankingowe. Zaraz po wejściu do trybu Najemnicy konieczne jest przejście samouczka, w którym zdobywasz monety oraz postacie do drużyny. Po ukończeniu samouczka odblokujesz pierwsze lokacje w swojej Wiosce. Pierwszą z nich jest Warsztat, w którym możesz budować oraz ulepszać kolejne lokacje. Po odblokowaniu wszystkich, będziesz miał możliwość ich ulepszenia. Aby móc zagrać w trybie PvP konieczne jest ukończenie zlecenia Barak Kodobane (poziom 13). Koszt odblokowania Ringu Gladiatorów wynosi 100 złota. Płacimy tym samym złotem za które kupuje się pakiety kart. Pełne odblokowanie wszystkich miejsc będzie kosztowało w sumie 900 złota.

Zobacz też:   Hearthstone Najemnicy - omówienie nowego trybu gry

System doboru graczy w trybie PvP

Mierząc się na Ringu Gladiatorów zawsze trafisz na przeciwnika ze zbliżonym poziomem najemników. Sporą różnicą jest to, że w trybie PvP nie zobaczysz jakie ruchy przygotowuje Twój wróg. Ring Gladiatorów ma swój nowy system dobierania graczy. Jest on najbardziej złożonym systemem dobierania i oceniania graczy ze względu na wszystkie zmienne najemników. System ocenia twój rating, poziomy najemników, ich umiejętności, wyposażenie oraz role. Jeżeli w kolejce nie znajdzie się odpowiednio dopasowany gracz to rozpoczniesz mecz z nową sztuczną inteligencją. Nagrody oraz punkty umiejętności pozostają takie same. Bez znaczenia, czy walczysz z prawdziwym przeciwnikiem, czy ze sztuczną inteligencją otrzymasz nagrody za pojedynek. Po osiągnięciu ratingu 7000 będziesz trafiać tylko na prawdziwych graczy.

Nagrody za PvP

Rozgrywając pojedynki na Ringu Gladiatorów otrzymujesz zdecydowanie lepsze nagrody niż za wykonanie zlecenia. W przypadku porażki nie dostajesz żadnych nagród. Dla przykładu, gdy wygrasz pojedynek drużyną na 1 poziomie Twoja drużyna osiągnie od razu 5 poziom. Grając przeciwko prawdziwym graczom zdobędziesz szybciej doświadczenie drużyny. Po zwycięstwie dostaniesz skrzynkę pełną monet. Skrzynki zawierają około 100 monet, znajduje się w nich dwa razy więcej monet niż w skrzynkach za zlecenia. Dostaniesz również skrzynkę za każde pierwsze zwycięstwo. Drugą skrzynkę dostaniesz za kolejne dwa zwycięstwa oraz trzecią skrzynkę za następne trzy zwycięstwa itd. Po otwarciu pierwszej skrzynki, w następnej będzie znajdować się ½ pierwszej nagrody, a w trzeciej skrzynce ⅓ nagrody. I tak z każdą kolejną skrzynką. Nagrody możesz również dostać za poprawienie swojego ratingu PvP, zaczynając od 1000.

Najemnicy dostępni są w Hearthstonie od 12 października. Czas na rozbudowanie swoich Wiosek i walkę w trybie rankingowym!