Hearthstone Najemnicy – omówienie nowego trybu gry

hearthstone najemnicy
Fot. Blizzard Entertainment
- Reklama -

Już dzisiaj, czyli 12 października w Hearthstone pojawi się nowy tryb gry o nazwie Najemnicy. Przedstawiamy wprowadzenie do rozgrywki.

Już 12 października w Hearthstone pojawi się nowy tryb gry o nazwie Najemnicy. Przedstawiamy wprowadzenie do rozgrywki.

W opublikowanym przez Blizzard gameplayu możemy zauważyć pewne podobieństwa do Ustawki. W najemnikach jednak większy nacisk został położony na elementy RPG.

- Reklama -

Szczegółowe omówienie trybu przez wydawcę możesz znaleźć na oficjalnym kanale YouTube.

Hearthstone Najemnicy – poznaj Wioskę

Rozpoczynając grę, często możemy usłyszeć głos karczmarza, który zachęca nas do wejścia do karczmy. W nowym trybie gry naszym “domem” jest Wioska. To właśnie w niej zaczynamy rozgrywkę. W tym miejscu gracz będzie rekrutował postacie, kompletował osiągnięcia, przyjmował zlecenia oraz konfigurował najemników. Przyjrzyjmy się bliżej Wiosce, znajduję się w niej 7 miejsc, w które możemy wejść.

hearthstone najemnicy wioska
Fot. Blizzard Entertainment

Pierwszą z nich jest warsztat. Po wejściu do warsztatu możliwe będzie budowanie oraz ulepszenie pozostałych lokacji. Po ulepszeniu zmieni się wygląd oraz udoskonalenie ich działania. Wszystkie możliwe ulepszenia Wioski będą widoczne przez cały czas podczas gry.

Drugą lokacją jest Karczma, w której najemnicy mogą odpocząć. Jest to coś w rodzaju kolekcji. Możesz w niej przeglądać najemników oraz ulepszać ich zdolności.

Następnie udajmy się do Punktu podróży. Umożliwia on dostęp do zleceń, które stanowią trzon rozgrywki PvE w Najemnikach. Możesz w nim wybrać strefę, a później zlecenie, na które chcesz wyruszyć. Każde ze zleceń odblokowywane jest po kolei. Mają one sugerowany poziom oraz określonego bossa. Dzięki tym informacjom jesteś w stanie przygotować się do walki.

Jeżeli uda Ci się wykonać kilka zleceń, odblokujesz Ring Gladiatorów. Rozgrywka w tym miejscu różni się od wykonywanych zleceń, ponieważ nie będziesz widzieć ruchów przygotowanych przez przeciwnika. Walcząc na ringu zdobywasz osiągnięcia oraz miejsce w rankingu.

Sklep, w którym znajdziesz pakiety oraz monety najemników został nazwany Wozem Kupca. Dzięki pakietom najemników rozbudujesz swoją kolekcję. W każdym pakiecie znajdziesz karty, monety lub portrety najemników.

Wszystkie ogłoszenia dotyczące tego trybu znajdziesz w Skrzynce pocztowej. Będą w niej pojawiać się wydarzenia specjalne, z których możesz skorzystać.

Ostatnim naszym przystankiem jest Obozowisko. Znajdziesz w nim Tablicę zadań, coś na wzór znanego już dziennika zadań. Każdego dnia w Obozowisku pojawiają się nowe zadania do wykonania. W tym miejscu możesz również odebrać nagrody za zadania, które udało Ci się wykonać.

Zobacz też:   Thijs odpada z Grandmasters 2021 i rezygnuje z dalszej gry!

Wciel się w rolę najemnika i wykonuj zlecenia!

Wejdź do Punktu podróży i wybierz zlecenie, które chcesz wykonać. Każde z nich ma opisany poziom oraz finałowego bossa. Wykorzystaj te informacje i dobrze przygotuj się na nadchodzące starcia. Jeżeli wybrałeś już zlecenie, powinieneś ujrzeć menu wyboru drużyny. W Najemnikach zamiast talii masz do wyboru drużynę złożoną maksymalnie z 6 najemników. Trzech z nich będzie walczyć równocześnie, a reszta czeka na rezerwie w razie odpadnięcia jednego z Twoich najemników. Całe doświadczenie, które zdołasz zebrać podczas rozgrywki, jest zachowywane, nawet dla najemników, którzy polegli lub przesiedzieli całą rozgrywkę na rezerwie. Jeżeli uda Ci się wykonać kilka zleceń to odblokujesz Ring Gladiatorów. Tam możesz zmierzyć się z prawdziwymi graczami i zdobywać punkty rankingu.

Zbierz swoją drużynę i wypróbuj nowy tryb gry już 12 października. Za ukończenie prologu oraz misji wprowadzających zdobędziesz 8 Najemników. Dzięki temu od razu możesz przystąpić do wykonywania zleceń i rozwijania swojej drużyny.

Wprowadzenie do rozgrywki

Zaraz po wybraniu zlecenia gra przeniesie Was na ekran wyboru drużyny. Możecie tam wybrać drużynę, którą już stworzyliście lub zbudować nową. Najważniejszym aspektem wykonania zlecenia jest dobór 6 najemników. Najemnicy zostali podzieleni na grupy:

  • Czarownicy oznaczeni są niebieską ramką. Przeważnie wykorzystują zaklęcia, czasami są wsparciem dla swojej drużyny. Potrafią również wysadzić w powietrze całą drużynę przeciwną. W zamian za swoją moc mają mniejszy atak, dlatego mogą stać się łatwym celem dla przeciwnika.
  • Zbrojni mają zielone ramki. Obdarzeni są największa siłą ataku oraz agresywnymi zdolnościami. Potrafią zadawać wrogom duże obrażenia.
  • Obrońcy oznaczeni są czerwona ramką. Pełnią oni funkcję pomocników. Dysponują dużą pulą zdrowia oraz znanymi efektami defensywnymi, takimi jak prowokacja. Obrońcy nie mają wielu opcji dystansowych i są wolniejsi od pozostałych ról.

Tworząc swoją drużynę, warto skorzystać z wszystkich dostępnych ról. Kombinacja jest dowolna, lecz brak jednej z ról może obnażyć słabości Twojej drużyny. Istotną informacją jest ilość zadawanych obrażeń przez poszczególnych najemników. Podczas ofensywy Zbrojni zadają podwójne obrażenia Czarownikom, Czarownicy zadają podwójne obrażenia Obrońcom, a Obrońcy zadają podwójne obrażenia Zbrojnym.

hearthstone najemnicy role
Fot. Blizzard Entertainment

Po wybraniu najemnika warto zauważyć, że każdy z nich ma pola na zdolności oraz ekwipunek. Na pierwszym poziomie każdy najemnik dysponuje tylko jedną zdolnością. Kolejne zdolności możesz odblokować po zdobyciu 5, a następnie 15 poziomu. Dzięki monetom najemników możesz ulepszyć podstawowe zdolności do mocniejszych wersji. Na początku najemnicy startują bez wyposażenia. Podczas gry odblokujesz dla nich ekwipunek, każdy z najemników może posiadać maksymalnie 3 elementy wyposażenia. Ekwipunek również może być ulepszany za pomocą monet.

Walka w trybie Najemnicy

Jeżeli udało Ci się już wybrać zlecenie oraz stworzyć drużynę to nadszedł czas na walkę. Rozgrywka w trybie Najemnicy składa się z trzech elementów: rozstawienie najemników, wybór ich zdolności na daną turę oraz obserwowanie automatycznego wykorzystania zdolności. Omówmy każdy etap z osobna.

Rozstawienie najemników

Rozpoczynając walkę, możesz wybrać trzech najemników z drużyny. Trójka umieszczana jest na planszy, aby walczyć. Pozostała trójka z drużyny czeka na rezerwie. Masz możliwość rozmieszczenia swoich najemników w dowolnej kolejności i zmiany ich rozmieszczenia według uznania. Po sfinalizowaniu wyboru będzie on ostateczną decyzją. Rozstawienie najemników nie jest element każdej tury. Gdy jedna z twoich postaci polegnie w bitwie, to wtedy będziesz mógł ustawić najemnika z rezerwy w dowolnym miejscu. Warto dobrze zastanowić się nad wybraną pozycją, ponieważ pozycja postaci ma znaczenie w walce. Pamiętaj o najemnikach na rezerwie, którzy również dostają doświadczenie, pomimo braku udziału w rozgrywce.

Wybór zdolności

Po wybraniu rozstawienia najemników możesz rozpocząć walkę. Każda z tur składa się z dwóch faz, które są rozgrywane jednocześnie dla obu stron. W fazie dowodzenia wybierasz zdolność, której chcesz użyć oraz jej cel. Każda ze zdolności oznaczona jest liczbą, oznacza ona szybkość ich wykonania. Im wyższa liczba, tym później umiejętność najemnika zostanie aktywowana. Pamiętając o szybkości i kolejności, organizujesz rozkazy tak, aby wykonać zaplanowaną kombinację. Po zatwierdzeniu wyboru przyciskiem gotowości Twoje polecenia na daną turę zostaną zablokowane.

Faza walki

W fazie walki wszystkie akcje wykonywane są automatycznie. Kolejność zależy od szybkości danej zdolności. Jeżeli kilka akcji ma tą samą szybkość to jedna ze stron zostanie wybrana losowo. W trybie Najemnicy niektóre zdolności polegają na fizycznym ataku w przeciwnika. Kiedy postać atakuje wroga, zadają oni sobie nawzajem obrażenia równe swoim współczynnikom ataku. Obrażenia, które zadaje postać broniąca nie są podwajane. Przy zaklęciach i atakach dystansowych napastnik nie otrzymuje żadnych obrażeń od wroga.

Hearthstone Najemnicy będą dostępni już dzisiaj, czyli 12 października. Zbuduj swoją drużynę i zmierz się z przeciwnikami w nowym trybie gry Hearthstone.

- Reklama -