Kara dla DWG KIA i Canyona za współdzielenie konta!

LCK DWG KIA Canyon
Fot: Yicun Liu/Riot Games

Kary finansowe dla organizacji DWG KIA i Canyona, i dodatkowe zablokowanie konta gracza za incydent przy nagrywaniu filmu na YouTube.

W ramach dodatkowego contentu, 15 września Damwon nagrało film, w którym to ich jungler zagrał normalną grę na niższym MMR. Jak się później okazało było to nie do końca zgodne z zasadami LCK.

Zobacz też:   Mid-laner Beyond Gaming został zawieszony za związek z hazardem!

Przeprowadzono śledztwo dotyczące tego filmu i możliwości złamania zasad. Okazało się, że Canyon rzeczywiście korzystał z konta innego użytkownika, a dokładniej kierownika działu kreatywnego DWG.

Aby zachować prywatność pozostałych graczy, a także żeby nie wpłynąć na MMR gracza, PD tego filmu zalecił żeby Canyon zagrał na jego prywatnym koncie. Jak tłumaczy się w swoim oświadczeniu, myślał, że współdzielenie konta zakazane jest wyłącznie w przypadku gier rankingowych.

Po potwierdzeniu złamania zasad LCK wymierzyło kary zgodnie z “LCK Penalty Index”. Jednak ze względu, że konto było współdzielone wyłącznie na potrzeby filmu, a Canyon zagrał na nim wyłącznie jedną grę, kara dla gracza została złagodzona.

Za złamanie zasady dotyczącej współdzielenia konta, LCK ukarało DWG KIA karą pieniężną w wysokości ₩2,000,000 (ok. 6660 zł), a Canyona karą pieniężną w wysokości ₩300,000 (ok. 1000 PLN). Dodatkowo konto Canyona zostało zablokowane na 30 dni (bez złagodzenia byłoby to 12 miesięcy). Aktualnie film został już usunięty z serwisu YouTube.

Zobacz też:   Worldsy 2021: skarb kibica League of Legends. Wszystko, co musisz znać!

Kara ta nie wpłynie jednak na sytuację drużyny na tegorocznych Worldsach. Gracze grają tam na kontach Riotu, więc Koreańczycy spokojnie mogą brać udział w rywalizacji bez zmiany składu.