Mid-laner Beyond Gaming został zawieszony za związek z hazardem!

lol worlds puchar
Fot. Michal Konkol / Riot Games
- Reklama -

Podczas mistrzostw świata w League of Legends doszło do skandalu. Jeden z zawodników zawieszony za związek z hazardem i ustawianiem meczów!

Mid-laner Beyond Gaming zawieszony

Od rozpoczęcia największej, międzynarodowej  imprezy League of Legends nie minął nawet tydzień. Niestety tyle wystarczyło żeby światło dzienne ujrzała bardzo poważna afera. Kilka godzin po zwycięstwie Beyond Gaming w pierwszej rundzie Play-In Knockouts, na Twitterze pojawiła się informacja dotycząca środkowego BYG. LoL Esports oficjalnie poinformowało, że Chien “Maoan” Mao-An został zawieszony w tegorocznym turnieju Worlds. Powodem jest jego związek z hazardem. Reguła zakazująca graczom brać udział lub w jakikolwiek sposób mieć do czynienia z hazardem jest przez Riot bardzo dokładnie egzekwowana.

Jak można przeczytać w orzeczeniu LoL Esports, Skandaliczne zachowanie Maoana polegało na tym, że gracz przekazywał poufne informacje. Dotyczyły one tego jacy bohaterowie będą wybierani w wczorajszym meczu, tak żeby jego znajomy mógł stawiać duże sumy pieniędzy w zakładach.

- Reklama -

Jak podaje Riot Games na udział Maoana w tym przedsięwzięciu mają pewne i niepodważalne dowody, jednak pełne śledztwo zostanie dopiero przeprowadzone. Możliwe, że wtedy pojawią się kolejne kary. Na Twitterze pojawiły się już plotki, że w ten karygodny incydent zamieszane jest więcej osób.

Co dalej?

Co to znaczy dla Beyond Gaming i ich fanów? Z pewnością tragedię. Kilkanaście godzin przed niesamowicie ważnym meczem przeciwko koreańskiej drużynie Hanwha Life Esports zostali pozbawieni swojego jedynego mid-lanera. Mecz ten ma zadecydować, która z tych dwóch drużyn dostanie się do głównej fazy mistrzostw – do fazy grupowej. Jedyny sub, którego BYG ma ze sobą na Worldsach gra na topie, więc sytuacja wydaje się być naprawdę ciężka.

Pozostaje mieć nadzieję, że taki incydent nie będzie miał już miejsca w esporcie. Zachowanie Maoana było czymś więcej niż tylko złamaniem regulaminu. Przekazywanie poufnych informacji i to w celu wzbogacenia się jest zachowaniem wręcz niemoralnym. Na Worldsy miliony widzów z całego świata przyciąga czysta rywalizacja i najwyższej klasy gra.

Incydenty takie jak te znacząco psują zaufanie wszystkich stron, zarządu Riotu do organizacji, organizacji do graczy, a nawet i widzów do graczy. Zostawiają gorzki posmak na czymś, co powinno być świętem profesjonalnego League of Legends. I choć mogą pojawić się głosy, że przecież nie miało to żadnego wpływu na samą rozgrywkę, to nie powinno się w ten sposób próbować uzasadnić takiego zachowania. Jest to nieuczciwa praktyka, która dotknęła cały świat LoLowego esportu i takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca.

- Reklama -