Mousesports pokonują Astralis w 11 sezonie ESL Pro League!

csgo hltv mousesports
Fot. HLTV

Międzynarodowy skład CS:GO pokonał Astralis 2-1 w decydującym meczu w EPL w sezonie 11 w Europie i w następnym meczu zmierzy się z Fnatic w finałowym pojedynku best-of-five. 

Mousesports wygrali mapę Dust II 19-17, zmiażdżyli przeciwników na Inferno 16-5 i finalnie zakończyli na mapie Nuke 16-12, eliminując Astralis z Pro League.

Większość fanów i analityków CS:GO wątpiła w mousesports, ponieważ Astralis pokonywali ich we wcześniejszych meczach tego turnieju. Tym razem, Karrigan i załoga wykazali się odpornością, gdy wrócili ze słabych połówek na Dust II i Nuke. Statystycznie rzecz biorąc, ropz i frozen byli najlepszymi graczami w mousesports, ponieważ ten młody duet sumarycznie osiągnął 127 zabójstw. Mousesports nie wyeliminowałyby Astralisa bez kilku kluczowych rund wygranych przez karringana, lidera w grze i chrisaJ, który odegrał ogromną rolę wsparcia drużyny.

Astralis nie grało źle pod żadnym aspektem, co odzwierciedlało się to na wyniku device’a. Duński snajper był najlepszym zabójcą z serią 72 zabójstw, lecz Astralis miało problemy z zamykaniu map na swoją korzyść.

Wracając do wielkiego finału, Fnatic ma przewagę ponieważ do tej pory była najlepszą drużyną w EPL w sezonie 11 w Europie i przegrała tylko jedną serię podczas drugiej fazy. Szwedzi pokonali mousesports 2-0 podczas ich ostatniego spotkania, lecz trzeba nam będzie poczekać i zobaczyć jak rozwinie się ostatnie spotkanie gdzie presja będzie o wiele silniejsza.

Mousesports i Fnatic rozegrają decydujące starcie o tytuł EPL 11 sezonu już za 3 godziny!