Worlds 2021: Chiny dominują Koreę w meczu otwarcia!

lol lpl LNG Esports
Fot. bilibili / LNG Esports Arena
- Reklama -

W pierwszym spotkaniu otwierającym fazę Play-In Worlds 2021 dostaliśmy pojedynek na szczycie najlepszych regionów: Chiny vs. Korea!

Hanwha Life Esports 0 – 1 LNG Esports

Irelia / Sejuani / Tryndamere / Ezreal / Karma vs. Jax / Qiyana / Gragas / Miss Fortune / Rakan

Zanim rozpoczęliśmy jeszcze pierwsze spotkanie na Summoner’s Rift sam draft przyniósł nam sporo niespodzianek. Największą z nich z pewnością był wybór Tryndamere na środkową alejkę w rękach Chovy’ego w HLE.

- Reklama -
Zobacz też:   Worlds 2021: rozpoczynamy fazę Play-In!

Na początku gry zobaczyliśmy bardzo ciekawy wybór przedmiotów po stronie wspomnianego wcześniej Tryndamera. Idąc drogą wyborów iście z Ultraligi Chovy zdecydował się na jedną miksturę i 3 Koraliki Odrodzenia.

Zobacz też:   Viego dalej boryka się z licznymi błędami!

Pierwsza krew padła dopiero w okolicy 9 minuty, po genialnym zejściu na dolną alejkę przez Tarzana, dżunglera LNG, gdzie w walce 2v3 udało się wyłapać Ezreala, który nie dysponował swoim Błyskiem, a sam skok okazał się za mało. HLE odpowiedziało na to kontrolą obiektów neutralnych na mapie zabierając pierwszego smoka oraz Heralda.

Wydawało się, że LNG panuje nad grą do czasu pierwszej pełnej walki drużynowej 5v5, gdzie HLE pokazało siłę wyboru Tryndy i zdobyło dla siebie trzy zabójstwa, nie oddając żadnego.

Na decydującą walkę musieliśmy czekać aż do 33 minuty. Upadek Sejuani, a chwilę później Tryndamere pozwoliło LNG przełamać przeciwnika, wykluczyć 4 zawodników i zdobyć Barona Nashora z przewagą już 4 tysięcy sztuk złota, dla ekipy z Chin. Kolejna identyczna walka 5 minut później pozwoliła LNG zakończyć to spotkanie zwycięstwem!

Co dalej?

Dzisiaj fanów światowego League of Legends czeka jeszcze kilka pojedynków pierwszego dnia fazy Play-In. Wszystkie pozostałe spotkania możecie oglądać na kanałach Polsat Games na YouTube, a tych co wolą angielską wersję streama zapraszamy na oficjalny kanał Riot Games.

- Reklama -