Worlds 2021: rozpoczynamy fazę Play-In!

lol lcs cloud9 zven
Fot. Riot Games

Już od godziny 13:00 będziemy mogli oglądać pierwsze spotkania najlepszych zawodników League of Legends podczas rozpoczynających się Worldsów 2021!

Chiny vs. Korea

Już na samym starcie dnia otrzymamy pojedynek na szczycie. Chińskie LNG Esports podejmie reprezentantów z Korei Hanwha Life Esports. Eksperci doszukują się faworytów po obydwu stronach, a zdania są mocno podzielone. Korea wydaje się silniejszym regionem, jednak należy pamiętać, że w sezonie zasadniczym LCK zajęli oni dopiero odległe 8 miejsce z wynikiem 7-11. Niewiele lepiej jednak wyglądało to u ich przeciwników. LNG również zajęło 8 pozycję, jednak z nie co lepszym wynikiem mogąc się pochwalić rekordem 10-6. Na uwagę tutaj zasługuje także ilość drużyn w poszczególnych regionach. W Korei występuje tylko 10 drużyn, natomiast w Chinach aż 17.

Zobacz też:   Viego dalej boryka się z licznymi błędami!

Łatwy dzień dla Unicorns of Love i Cloud9

Zdecydowanie o komforcie podejścia do spotkań w pierwszym dniu Worldsów mogą mówić reprezentanci NA oraz regionu CIS. Cloud9 najtrudniejszy pojedynek w grupie – ten przeciwko Beyond Gaming – rozegra dopiero jutro. Dzisiaj czeka ich jedynie starcie z Japonią, co nie powinno być wyzwaniem dla ekipy Perkza.

Zobacz też:   Worlds 2021 - Oficjalna piosenka Burn it All Down!

W podobnej sytuacji znalazło się Unicorns of Love. Mimo, że dzisiaj rozgrywają aż dwa spotkania udało im się uniknąć spotkania z właśnie Beyond Gaming i… wspomnianym wcześniej Cloud9. Podopieczni Sheepy’iego z UoLu zmierzą się dzisiaj z Japońskim DetonatioN FocusMe oraz mistrzem Turcji – Galatasaray Esports. Podobnie jak ich przyjaciół z Ameryki – pojedynek z BYG czeka na nich dopiero jutro.

Jak przygotowanie zawodników?

Na formę drużyn w dzisiejszych spotkaniach w sporym stopniu może wpłynąć przygotowanie do spotkań, a jak się niedawno dowiedzieliśmy… jest ono marne. Wielu graczy w hotelu przygotowanym przez Riot narzeka na braki prądu i Internetu, a scrimy czy zwykłe mecze wielokrotnie były przerywane bez możliwości ich wznowienia. Mamy nadzieję, że podobne problemy nie będą występować na scenie turnieju.

Transmisja

Transmisja spotkań od godziny 13:00 jak zwykle na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube, a tych co wolą angielską wersję streama zapraszamy na oficjalny kanał Riot Games.