Nivera w Team Liquid – co wiemy o nowej gwieździe TL?

nivera w team liquid
Fot. Lance Skundrich / Riot Games

Team Liquid sprowadziło do swojej dywizji Valoranta Nivera. Brat głównego bohatera Liquid, ScreaMa, zdecydował się przejść z CS’a do produkcji Riotu.

Nivera za Kryptixa

Nivera zajmie miejsce Kryptixa, który ogłosił, że z powodów osobistych robi sobie przerwę od gry profesjonalnej. Nivera wcześniej grał w CS:GO dla takich drużyn jak Team Heretics i Team Vitality. To właśnie podczas gry w Vitality stał się pierwszym w historii szóstym człowiekiem w drużynie, wchodząc i wychodząc jako “Super sub” na niektórych mapach.

Przez absurdalną decyzję Valve, zresztą nie pierwszą tego producenta gry, który regularnie pokazuje, że nie pracują w tej firmie kompetentne osoby, od początku 2021 roku był odsunięty na ławkę. Valve podjęło decyzję o tymczasowym zakazie gry 6-osobowymi składami.

Bracia znowu razem

Nowy Team Liquid zobaczymy w nadchodzącym EMEA Last Chance Qualifier, gdzie Liquid zmierzy się z One Breath Gaming, które również ma nowy roster. Zmiana tuż przed bardzo ważnym turniejem dla Liquid mogłaby wydawać się absurdalna, ale wcale tak nie musi być. Nivera bardzo szybko się zaadaptuje, a to niewątpliwie jest duży talent na skalę światową.

Zobacz też:   Zmiana pokoleniowa w G2? Kilka słów o tym jak Superteam nie wypalił

Liquid będzie w turnieju walczyć o wyjazd na mistrzostwa świata, które odbędą się pod koniec roku. Droga jest trudna, ale belgijscy bracia na pewno mają umiejętności, żeby w pojedynkę wywalczyć awans.