Mistrzostwa Świata Teamfight Tactics nadchodzą!

Mistrzostwa świata Teamfight Tactics TFT
Fot. Riot Games

Już dzisiaj rozpoczną się Mistrzostwa Teamfight Tactics: Osąd! Oto co musisz wiedzieć, aby nie przegapić tego wyjątkowego wydarzenia!

W dniach od 1 do 4 października najlepsi gracze z całego świata zmierzą się przeciwko sobie, aby uzyskać miano Mistrza Świata i zdobyć pulę nagród wartą 250 000 dolarów! Wydarzenie rozpocznie się 1 października o godzinie 11, a dostępne będzie do oglądania jak zawsze na platformie Twitch.tv. Mistrzostwa Teamfight Tactics odbędą się w Chinach.

Kogo znajomego ujrzymy?

Spośród 8 regionów: EMEA, Chiny, Japonia, Korea, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, Brazylia oraz Oceania wytypowano 20 zawodników. Aby dostać się na prestiżowy turniej od Riotu, zawodnicy musieli udowodnić swoje umiejętności podczas turniejów regionalnych. Na oficjalnej arenie spotkamy reprezentanta Polski i regionu Europa, CIS i Turcja – Kacpra “Shircane” Piśniaka, który związany jest z polską organizacją devils.one.

mistrzostwa świata tft
Fot. Riot Games

Harmonogram Mistrzostw Świata TFT

1 października: runda wstępna — zawodnicy z ostatnich miejsc w każdym regionie zagrają w jednej poczekalni. 4 najlepszych graczy awansuje do fazy grupowej.

2 października: faza grupowa [poczekalnia A] — 4 najlepszych graczy awansuje do poczekalni finału

3 października: faza grupowa [poczekalnia B] — 4 najlepszych graczy awansuje do poczekalni finału

4 października: finał — pierwszy gracz, który po osiągnięciu 18 punktów wygra grę, zdobywa tytuł mistrzowski!

Każdy będzie zwycięzcą!

Pula nagród to 250 000 dolarów! Każdy zawodnik otrzyma nagrodę, bez względu na zajęte miejsce. Za pierwsze przewidziane jest aż 44 500 dolarów! Mimo że, każdy będzie mógł poczuć się wygrany, warto i tak kibicować naszemu reprezentantowi – Shircane.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Riotu oraz Twitterze. Zawodnicy zmierzą się rozgrywając mecze przy aktualizacji 11.19, która zwiększyła ilość mocniejszych taktyk, które pomogą zbliżyć się do wygranej. Jeśli nie byliście na bieżąco z aktualnymi zmianami w TFT: Osąd – możecie poznać je w naszym poradniku!