Polak współtwórcą League of Legends MMO – znamy szczegóły!

lol braum poro
Fot. Riot Games

Wśród Polskiej społeczności przedostała się ważna wiadomość o zatrudnieniu twórcy Wiedźmina i Cyberpunka 2077 jako współtwórcy League of Legends MMO!

Prace nad najnowszym dziełem Riotu z gatunku MMO nabierają sensu, a wszystko to za sprawą nowinek, których doświadczamy raz na jakiś czas. Wśród Polskiej społeczności przedostała się ważna wiadomość o zatrudnieniu przez Riot Games Mateusza Tomaszkiewicza. Jego olbrzymie doświadczenie jako twórca questów w serii Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077 (Quest Designer w CD Projekt) oraz dobre recenzje napawają radością fanów.

Doświadczenie oraz pasja potrzebne w League of Legends MMO

Matuesz dał poznać szerszemu gronu jako kreatywna osoba, z którą nasze rozgrywki w Wiedźmina czy Cyberpunka nie były nudne. Fanów szczególnie chwytały za serce zadania poboczne, dzięki którym gra nabierała jeszcze większych barw. W maju tego roku dowiedzieliśmy się, że Mateusz opuścił po prawie 13 latach CD Projekt. Z bagażem doświadczenia i perfekcyjnym portfolio zapewne nie miał problemów, aby dostać się do Riotu.

Tak niewiele za tak wiele

Fani gatunku MMORPG szanują każdą najmniejszą nowinkę, która pojawia się w sprawie etapów powstawania gry. Zarówno Tomaszkiewicz jak i Riot Games nie skomentowali stanowiska, które zagości. Patrząc na dotychczasowe doświadczenia fani zakładają, że pozostanie raczej przy tworzeniu questów.

Co wiemy o League of Legends MMO?

Tak naprawdę wciąż niewiele. Według nieoficjalnych informacji Riot wciąż zbiera deweloperów, którzy wspólnymi siłami stworzą Riotowe MMOPRG. W kwietniu Mark Yetter (zajmujący się balansem mety w League of Legends) poinformował, że przechodzi do pracy nad najnowszym tytułem MMO Riotu.

Jak widać – prace nad najnowszym tytułem Riotu nabierają koloru. Póki, co twórcy nie raczą nas obfitymi nowościami, jednak pamiętajmy, że stworzenie tytułu MMO zajmuje mnóstwo czasu, który należy poświęcić na tworzenie profesji, map, przedmiotów czy właśnie questów. Mamy nadzieję, że współpraca Mateusza Tomaszkiewicza z Riotem przyniesie fanom mnóstwo radości!